Онлайн уроки словенської мови для дітей: dinolingo.com
Отримайте казки та збірники оповідань словенською мовою в Інтернеті або в місцевій бібліотеці
Діти люблять спільне читання, і незалежно від того, як вони володіють мовою, вони завжди будуть пам’ятати час, проведений з вами за читанням книг. Намагайтеся знайти книги з гарними ілюстраціями. Подивіться разом із дитиною на малюнки, вкажіть на те, що вона вже знає словенською мовою.
Коли ви зустрінете нові слова, запитайте дитину, що вони думають. Якщо це ілюстровано, попросіть їх показати це на сторінці. Використовуйте різні голоси для різних персонажів. Якщо у вашої дитини є улюблена словенська історія, запропонуйте їй зіграти різних персонажів, складаючи слова напам’ять. Допоможіть своїй дитині використати свою уяву, щоб змінити історію чи кінцівку.
Використовуйте ляльки або перетворите улюблену плюшеву іграшку вашої дитини на ляльку, яка розмовляє словенською
Діти люблять ляльок, і лялькова гра чудово розвиває моторику. Ви можете розповідати улюблені історії за допомогою лялькової гри, використовуючи все тіло або зробити ляльковий театр із коробки, використовуючи ручні чи пальчикові ляльки. Пальчикові ляльки також веселі, коли співають пісні.
Підіть до зоопарку і разом назвіть імена тварин словенською
Якщо у вас є, перегляньте разом кілька книг про тварин, а потім сходіть на день у зоопарк. Запитайте у дитини назви тварин, яких вона вивчила, і вкажіть нових. Це чудове місце для додавання прикметників і кольорів. Коли ви прийдете додому, запропонуйте дитині намалювати те, що вона побачила, і поговорити про це разом словенською мовою.
Грати в хованки, рахуючи словенською
«Хованки» — чудова гра для відпрацювання чисел. Ви можете почати з 1 до 10 і поступово збільшувати. Коли ваша дитина їх добре знає, ви можете рахувати назад. Коли «шукаєте» свою дитину, це гарна можливість повторювати слова, щоб вони не звучали повторюваними.
Грайте в настільні ігри словенською, наприклад: змії та драбини, настільні ігри, сімейні ігри
Гра в кості завжди хороша для підрахунку, а також для простого додавання. Настільні ігри, в які грає вся сім’я, можуть бути часом для невимушеного навчання. Проста гра в таку просту настільну гру, як змії та драбини, навчає маленьку дитину набагато більшому, ніж просто мові. Вони також вивчають правила гри, розуміють цілі і, звичайно, що сімейні ігри – це ЗАБАВА!
Грайте в ігри за допомогою ігор з картками, наприклад: Go fish, memory game
Флеш-картки є одним із ваших найцінніших ресурсів у навчанні мови маленьких дітей. З кількома однаковими картками ви можете грати у такі відомі ігри, як Go Fish або «гра на пам’ять».
Дуже маленьким дітям може бути важко тримати занадто багато карток, тому грайте в ігри, у яких дитина зіставляє одну картку з іншою. Поєднайте звук із зображенням, або дві картки з однаковим звуком, або два зображення, які збігаються, будь-яким способом.
Розкладіть картки на підлозі або столі, і нехай ваша дитина торкається картки, коли ви називаєте слова/звуки. Заохочуйте дитину бути абонентом, а ви торкайтеся карток. Нехай це буде грайливо та весело.
Майте графік прогресу, який відстежує слова та фрази, які ваша дитина засвоїла
Проста таблиця прогресу вчить вашу дитину чітких цілей, а діти люблять наклейки. Повідомте дитині, коли вона наближається до мети, докладіть великих зусиль для досягнення цілей, будьте раді дістати наклейки. Похваліть його/її за досягнення «чудова робота», обіймами або «дай п’ять» (або всіма трьома).
Послухайте разом дитячі пісні словенською мовою або винагородіть дитину за запам'ятовування короткої
Слухайте дитячі пісні словенською мовою коли завгодно і де завгодно. Тримайте компакт-диски в машині або тихенько покладіть компакт-диск у фоновому режимі, коли ви робите щось інше. Додайте дії до пісень, це допоможе дітям запам’ятати слова. Якщо це підходить вашій дитині, заохочуйте її «виконувати» пісні для вас. Ви можете влаштувати особливий «пісенний вечір».
Слухайте разом поп-пісні словенською мовою або винагороджуйте дитину за запам’ятовування короткої
Навчіть дитину деяким запам’ятовуючим поп-пісням, які подобаються вам обом. Щось із відповідним текстом і гарним приспівом запам’ятовується найлегше. Співайте її вдома, як ви робите інші речі, коли ваша дитина намагається приєднатися, моделюйте мову та заохочуйте її співати з вами.
Знайдіть мультфільми словенською мовою на Youtube або в Інтернеті
Мультфільми - чудовий спосіб залучити дітей до словенської мови. Діти можуть зрозуміти історію візуально, не турбуючись про те, що не зрозуміють кожне слово. Легко купити DVD-диски в Інтернеті майже будь-якою мовою або, як альтернативу, шукати їх на YouTube. Нехай ваша дитина підкаже вам, які мультфільми їй подобаються більше. Перегляньте їх разом, і ви дізнаєтесь, яку мову закріпити.
Майте контрольний список річних/місячних цілей
Складіть контрольний список цілей або ідей щодо того, чого ви хочете досягти з вивченням мови протягом року. Розбийте його на щомісячні міні-цілі.
Це допоможе вам зосередитися на тому, куди ви йдете, а також чудовий спосіб озирнутися назад і побачити, як далеко ви й ваша дитина зайшли.
Створіть списки відтворення на YouTube або знайдіть списки відтворення, які відповідають рівню вашої дитини
Ютуб - суперресурс. Ви можете створювати списки відтворення словенських навчальних відео, які сьогодні люди публікують з усього світу.
Це можуть бути короткі підручники, ідеї для ремесел, які ви можете включити у своє вивчення мови, або дитячі пісні, які ви можете співати разом. Шукайте списки відтворення, вже складені іншими з тією ж метою.
Приєднуйтеся до онлайн-груп підтримки (форуми, сторінки Facebook, списки Twitter, мультикультурні групи блогів тощо)
Приєднуйтеся до кількох онлайн-груп, щоб обмінюватися ідеями та інформацією. Підтримка теж неоціненна. Викладання словенської може зіткнутися з деякими перешкодами, тому важливо мати можливість спілкуватися з людьми, які мають такі самі труднощі або успішно подолали ці перешкоди. Facebook і Twitter чудово підходять для миттєвого зв’язку. Групи онлайн-чату або форуми можуть дати вам відчуття спільності та спільних цілей.
Відвідайте веб-сайт міністерства культури Словенії
Перегляньте веб-сайт і знайдіть цікаву інформацію про Словенію. Прочитайте про традиційну їжу, танці та костюми. Подивіться на таку статистику, як населення. Знайдіть цікаві факти про клімат, свята та звичаї. Поговоріть про них зі своєю дитиною та слідкуйте за їхнім прикладом щодо того, які частини її цікавлять. Ви також можете отримати всю цю інформацію та багато іншого тут.
Відвідайте публічні бібліотеки та перевірте всі доступні ресурси словенською мовою
Бібліотеки – чудовий ресурс. Якщо у них немає речей словенською мовою, запитайте у бібліотекаря, чи можна їх замовити. Також подивіться на дошку оголошень і подивіться, чи є в цьому районі дитячі групи, які розмовляють словенською. Ви також можете знайти нових друзів.
Використовуйте DVD-диски з вивчення мови для дітей
Мовні DVD-диски стають у пригоді, особливо для зайнятих батьків, оскільки вони весело та цікаво повторюють корисні слова та фрази. Подивіться їх, знайдіть щось спеціально для дітей, що містить ігри та пісні та має добре структуровані рівні.
Відтворюйте компакт-диски, коли везете дитину до школи
Завжди вмикайте компакт-диски словенською мовою, коли ви в машині. Це можуть бути пісні чи компакт-диск для вивчення мови для дітей, все, що подобається вашій дитині. Робіть це постійно, щоб ваша дитина чекала словенця в машині.
Слухайте потокове радіо у фоновому режимі вдома або використовуйте Spotify, Lastfm тощо.
Зараз існує багато ресурсів, які допомагають слухати потокове радіо через особисті електронні пристрої, ноутбуки тощо. Все, що вам потрібно, це налаштуватися на одну з місцевих радіостанцій і нехай радіо або список пісень відтворюються у фоновому режимі цілий день довго. Навіть якщо ваша дитина не розуміє сказаного або тексту пісень, вона звикне до нових звуків та інтонаційних моделей.
Використовуйте робочі аркуші для початківців
Існує величезна кількість веб-сайтів, які пропонують робочі таблиці для початківців. Багато з них безкоштовні, а за деякі можна сплачувати щомісячну або щорічну плату. Діти люблять аркуші. Деякі з них можуть бути простими аркушами для розмальовок (діти ЛЮБлять розмальовки) або аркушами, які допомагають розвивати дрібну моторику за допомогою олівця. Купіть кілька наклейок і наклейте по одній на кожен аркуш, який заповнює ваша дитина.
Використовуйте Flashcards
Ігри з картками не мають кінця, навіть якщо ваша дитина ще занадто мала, щоб грати в гру, яка має структуру та правила. Ви можете створювати власні «ігри», викликаючи картку, попросіть дитину торкнутися її/взяти. «Сховайте» картки по кімнаті, попросіть дитину знайти їх і сказати, що це таке тощо.
Ви також можете розкласти картки по кімнаті. Міняйте їх щотижня за категоріями (тварини/квіти/фрукти/тощо. Подивіться на них і часто повторюйте їх разом із дитиною. Запитайте їх: «Що це? / Що це?»
Покладіть їх на холодильник разом з магнітами або дозвольте це зробити своїй дитині. Ви називаєте слова, а вони їх одягають.
Отримайте графічний словник, щоб почати
Дитячий словник у малюнках – чудовий ресурс. Слідкуйте за цікавістю вашої дитини щодо цього. Дозвольте йому/їй вибрати, що він/вона хоче знати в будь-який день. Запитайте його/її більше про слова, які вони знають. "Якого вона кольору?" «Вона велика чи маленька? " "Де воно живе?" "Що воно робить?"
Подумайте про те, щоб отримати книгу з алфавітом
Познайомте дитину з формою літер за допомогою простого алфавіту. Це особливо корисно, якщо словенський алфавіт відрізняється від алфавіту першої мови. Для маленьких учнів придбайте дуже просту книгу для початківців, яка також чудово підходить для розвитку дрібної моторики та контролю олівця.
Подумайте про кінестетичне навчання (навчання на практиці). Книжки-розмальовки, альбоми для малювання чи DVD-диски, які діти дивляться та танцюють, це чудово!
Дослідження показують, що діти найкраще вчаться на практиці (чи не всі ми?).
Все, що змушує дітей рухати тілом або руками, допомагає їм вчитися. Разом дивіться DVD, танцюйте грим, влаштовуйте «шоу», навіть одягайтеся. Заохочуйте внутрішнього художника вашої дитини за допомогою скетчбука. Розфарбовуйте, малюйте, малюйте та розповідайте про кольори та малюнки вашої дитини словенською мовою. Розмальовування малюнків — це дуже розслаблююче заняття (ви також повинні цим займатися!) Діти, як правило, дуже розслаблені, коли розфарбовують, це гарний час, щоб побалакати словенською.
Змішайте фарби та поговоріть словенською про те, як утворюються кольори.
Подумайте про придбання ручки для читання
Найновіший інструмент перекладу. A "ручка для читання" сканує та перекладає. Перекладений текст з’являється на маленькому екрані на ручці, а також може забезпечувати звукову вимову слів або повних речень.
Знайдіть плюшеві іграшки, що говорять або співають
Сьогодні на ринку так багато розмовних іграшок. Спробуйте вітати словенською (або кількома мовами) або співати традиційні пісні/потішки зі Словенії.
Використовуйте книжки з культури, підготовлені для маленьких дітей
Готові «книги з культури» чудово підходять для вивчення різних країн. Читайте їх разом, ставте запитання та заохочуйте дитину ставити багато запитань. Прочитавши один, ви можете разом зробити простий, використовуючи малюнки з журналів, або заохотити свою дитину також намалювати малюнки. Збирайте інформацію разом у бібліотеці або з Інтернету.
Прикрасьте кімнату вашої дитини навчальними плакатами (кольори, цифри) або картинками зі Словенії (прапор, міста тощо)
Придбайте кілька великих барвистих плакатів, щоб прикрасити кімнату вашої дитини або навчальний простір, який ви використовуєте. Вказуйте на речі та ставте запитання, міняйтеся ролями, і нехай ваша дитина також задає запитання, це також допомагає моделювати вимову. Запитайте, який улюблений плакат вашої дитини і чому?
Слідкуйте за їхнім прикладом щодо речей, які їх цікавлять.
Дотримуйтесь простої програми, розробленої для дітей
Використовуйте просту програму, підготовлену у вашій системі вивчення мови, або складіть її самостійно. Повідомте своїй дитині, що це таке, щоб вона могла бачити, що вона буде робити. Діти, як правило, вдаються краще, коли знають, що їх чекає.
Використовуйте наклейки як винагороду (наклейки з написом «Вітаємо», «чудово» тощо словенською мовою)
Діти люблять наклейки! Використовуйте їх щедро. Сприймайте похвалу вашої дитини як можливість використати словенську мову. Якщо ви можете знайти наклейки зі словами похвали словенською мовою, використовуйте їх і багато повторюйте слова. Спочатку використовуйте кілька слів і додайте більше, коли ваша дитина їх знає.
Придбайте друковані речі, пов’язані зі Словенією: футболки, чашки, дитяче срібло тощо.
Якщо у вас є можливість відвідати словенську країну, купуйте товари з написом. Футболки, чашки та ручки корисні, а також навчальні. Шукайте листівки, плакати чи наклейки на бампер із популярними виразами. Розвісьте їх у своєму домі.
Домовтеся про дати ігор або ігрові групи з іншими батьками, які хочуть навчати своїх дітей словенської мови.
Спробуйте знайти інших батьків, які заохочують своїх дітей вивчати словенську мову, домовтеся про спільні ігри, сходіть на пікнік у парк або здійсніть екскурсію до зоопарку чи океанаріуму – чудові місця для практики мови. Заводити нових друзів також дуже корисно для вас!
Відеочат з друзями та родичами, у яких є дитина, яка розмовляє словенською
Заохочуйте відеочат з іншими дітьми, яких ви знаєте, які розмовляють словенською. Це легко за допомогою Skype або Google Hangouts чи щось подібне. Будьте поруч, щоб допомогти розмові. Підбадьорюйте та не піддавайтеся спокусі виправити помилки вашої дитини.
Запросіть бабусю та дідуся (які говорять словенською) залишитися
Проведення часу з бабусею та дідусем є цінним для всіх, але проведення часу з бабусею та дідусем, які розмовляють словенською, чудово допомагає зміцнити зв’язки та почути природну мову. Ваша дитина почне асоціювати словенську мову з почуттям любові та безпеки.
Найміть няню чи доглядальницю на короткий або повний робочий день, які розмовляють словенською
Якщо це можливо, розгляньте можливість найняти няню/доглядальницю/няню, яка розмовляє словенською. Навіть кілька годин на тиждень мали б значення (і дали б вам трохи вільного часу!).
Готуйте словенські страви разом з дитиною
Діти завжди хочуть бути «маленькими помічниками» на кухні. Приготуйте прості страви зі Словенії разом. Нас словенський для інструкцій, мити, різати, витирати, перемішувати... Назвіть інгредієнти природним чином під час приготування. Ось кілька словенських рецептів
Відвідуйте з дитиною громадські центри, будинки культури та храми
Місцеві визначні місця стимулюють вашу дитину, а в культурних центрах часто проводяться виставки або музичні/танцювальні вистави. Шукайте будь-що зі Словенії. Громадські центри – чудове місце для зустрічей з людьми, подивіться на дошки оголошень для будь-чого від людей, які цікавляться або якимось чином пов’язані зі Словенією. Ви навіть можете запропонувати зробити щось самостійно, розповісти про країну чи традиційний танець тощо.
Відвідуйте з дитиною словенські супермаркети та словенські ресторани
Обійдіть словенський супермаркет і вкажіть продукти зі Словенії. Якщо ваша дитина з ними не знайома, ставте запитання. «Як ти думаєш, який він на смак?» «Як ви думаєте, це тверде/м’яке/хрустке/солодке/тощо?» По можливості харчуйтеся в етнічних ресторанах. Поговоріть про їжу, як її готують, звідки вона походить.
Скажіть слово дня
Виберіть «слово дня», ви або ваша дитина можете вибрати його, або попросіть дитину вибрати його навмання з купи карток зі словами. Якщо слово є іменником, шукайте його вдома та коли виходите на вулицю. Поговоріть про те, де це можна знайти. Якщо це дієслово, знайдіть способи виконати дію або по-справжньому, або пантомімою, подивіться, чи можете ви помітити інших людей, які роблять це? Або використовуйте прислівники та витратите деякий час, роблячи все в манері прислівника, slowly/quickly/happily/etc.
Грайте зі своєю дитиною в онлайн-ігри словенською мовою (на пам’ять, клацніть і розкажіть тощо).
Існує багато безкоштовних інтерактивних мовних ігор для дітей. Знайдіть такий, який сподобається вашій дитині та заохочуватиме її робити щось щодня. Ви можете переглянути 3 різні види безкоштовних онлайн-ігор для вивчення словенської мови тут
Спробуйте уроки Skype для дітей (може бути не рекомендовано для немовлят і дітей раннього віку)
Багато викладачів пропонують уроки мови через Skype. Розпитайте, чи може хтось порадити вам викладача. Посидьте також на уроці, щоб знати, яку мову закріплювати між уроками.
Читайте своїй дитині казки перед сном словенською
Книги, книги, книги. Діти люблять книги та оповідання. Читайте історії словенською перед сном. Часто, коли діти чули улюблену історію багато разів, вони знають слова. Заохочуйте дитину допомогти розповісти історію.
Грайте в словенські дитячі ігри
Багато дитячих ігор однакові в усьому світі, грайте в дитячі ігри, які ваша дитина вже знає своєю першою мовою, але грайте в них словенською. Папір, камінь, ножиці мають багато варіацій; зіграти словенською мовою. У класики, ігри зі пропусканням, плесканням тощо можна грати будь-якою мовою. Щоб отримати більше ідей, перегляньте ігри в різних «країнах і культурах» на Dino Lingo (праворуч від цієї публікації).
Отримайте комікси та дитячі журнали зі Словенії
Запитайте, чи може друг або родич з-за кордону надіслати вам комікси чи дитячі журнали словенською мовою. Дитячі журнали зазвичай містять багато цікавих фактів, про які можна поговорити та дослідити далі. У них також є вікторини та головоломки, які дуже весело виконувати.
Сходіть на національний парад цільової культури
Ви можете спробувати знайти, де є велика спільнота людей із цільової культури. Вони, безсумнівно, будуть проводити спеціальні заходи, щоб відзначити свята своєї країни походження. Беріть дитину на їхні паради та фестивалі.
Майте персональний зошит, який спеціально використовується для вивчення словенської мови (не забудьте використовувати його, щоб ваша дитина малювала все, що ви говорите словенською мовою)
Дозвольте вашій дитині вибрати зошит у магазині та прикрасити його як завгодно, щоб зробити його особливим. Вимовляйте слова словенською мовою та нехай вони малюватимуть малюнки або навіть напишуть слово чи першу літеру, залежно від того, на якому рівні вони знаходяться. Переглядайте фотографії кожні кілька днів. Говоріть про малюнки та хваліть навички малювання вашої дитини.
Займіться місцевими ремеслами
Якщо словенська мова для вас є рідною, подумайте про ремесла, якими ви займалися в дитинстві, і виконуйте їх разом зі своєю дитиною (подумайте також про те, наскільки вам було приємно займатися цією діяльністю зі своєю матір’ю/батьком чи друзями). Не хвилюйтеся, якщо ви забули, як шукати в Інтернеті, щоб освіжити пам'ять. Можливо, ви можете надіслати те, що зробила ваша дитина, бабусям і дідусям або родичам за кордон.
Використовуйте програми для чату (WhatsApp, Line тощо), щоб спілкуватися з друзями та родиною, які мають дітей такого ж віку
Програми для чатів мобільні та прості у використанні. Спілкуйтеся з друзями словенською мовою, які мають дітей приблизно такого ж віку. Заохочуйте свою дитину спілкуватися з ними та їхніми дітьми. Розпитуйте дітей про них самих, їхній день тощо та заохочуйте дитину розповідати про себе.
Співайте колискову словенською мовою, щоб приспати малюка
Колискові пісні дуже заспокоюють дитину та батьків. Заспівайте словенську колискову, щоб допомогти вашій дитині заснути. Ви можете купити музику для ліжечка в дитячому магазині. Грайте музику та співайте словенською. Встановіть це як рутину і насолоджуйтесь часом, щоб тримати дитину на руках і знати, що ви її/її заспокоюєте.
Розгляньте можливість домашнього навчання, отримавши онлайн-програму
Сьогодні все більше людей звертаються до домашнього навчання, і в Інтернеті є багато ресурсів. Проведіть дослідження та знайдіть те, що підійде вам і вашій дитині. Залежно від шкільних годин, де ви проживаєте, ваша дитина може відвідувати місцеву школу та навчатися за програмою домашнього навчання.
Відправте дитину в літній табір, де вона зможе за короткий час вивчити словенську мову.
Літній табір – це чудовий досвід для дітей. Часто це їх перший тривалий час поза домом і можливість знайти багато нових друзів і вперше спробувати різноманітні види діяльності. «Мовні» табори для дітей зазвичай включають навчання з багатьма іграми/ремеслами/заходами, пов’язаними зі словенською культурою. Подивіться в Інтернеті або на дошках оголошень у громадських центрах та інших громадських будівлях.
Спробуйте словенську для дітей від Dinolingo
Онлайн уроки вивчення словенської мови, відео, ігри, книги, пісні, оповідання, робочі аркуші та картки. dinolingo.com
Подивіться безкоштовний урок словенської мови тут:
Онлайн уроки словенської мови для дітей: dinolingo.com
5/5 - (9 голосів)